krzewy ozdobne sadzonki, hurtownia ?

krzewy ozdobne sadzonki, hurtownia ?

Chciałabym kupić jodłę kaukaską do ogrodu? Nie wiem, czy to dobry pomysł. Jestem początkująca w tej tematyce. Niewiele wiem :) Piszcie. Może polecacie jakieś sprawdzone miejsce sprzedaży sadzonek?

dziubbek56

Posty: 12

 
Polecam zwrócić się o pomoc do któregoś z gospodarstw ogrodniczych. W takich miejscach zawsze dadzą ci rzetelną odpowiedź. Proponuję na przykład świerk srebrny. Nie jest trudniejszy w uprawie, a o wiele ładniejszy :)

dermuster

Posty: 14

 
Ja pozostałam przy jodle kaukaskiej. Nie sprawia mi problemów w uprawie, dlatego nie zmieniam :) Zresztą posiadam ogród po rodzicach i jakoś tak smutno byłoby nie kultywować ich tradycji :) A co do sadzonek to też polecam prywatnych producentów, bo masz pewność dobrej jakości.

Marko

Posty: 10

 
http://www.zielonykrzaczek.pl/pl_borowka_amerykanska.php to link do gospodarstwa ogrodniczego. Kupisz tu szczególnie jakościowe sadzonki borówki amerykańskiej. Polecam, bowiem osobiście u nich kupuję. Jest ok.

amrmas22

Posty: 18

 
A co do iglaków, to mnie też przydałaby się jakaś sprawdzona strona z wiadomościami i wiedzą. Muszę zaznaczyć, iż wszędzie piszą to samo i nie odnalazłem jak do tej pory żadnej strony, która zachwyciłaby mnie rzetelnością :( Dokładnie szukam informacji o uprawie świerka pospolitego. Jak coś znacie, piszcie.

21gregorek

Posty: 25

 
W mojej okolicy nie ma żadnego gospodarstwa ogrodniczego. Chciałabym zakupić jagodę kamczacką. Może polecacie jakąś sprawdzoną hurtownię, jaka trudni się sprzedażą online. Nie mam przekonania do tradycyjnych sklepów i ogromnych marketów. Siostra też je odradza.

kombo87

Posty: 13

 
Rzeczywiście trzeba zwrócić uwagę na jagodę kamczacką. Jakość jest znacząca. Myślę, że najlepsza będzie jakaś hurtownia producenta sadzonek. W mojej okolicy jest jeden producent, więc nie mam problemu z dostępem do porządnej klasy roślin, lecz wiem, że to może być problem w dużych miastach.

czeski

Posty: 11